NAi Uitgevers
Boeken over architectuur, stedenbouw, landschap, etc. Boeken over beeldende kunst, fotografie, design, nieuwe media, etc. Tijdschriften over architectuur en kunst Zoeken / Fondslijst Bestellen Over ons

Jisca Bijlsma, Joris Molenaar, Elly Adriaansz, ZUS (Elma van Boxtel en Kristian Koreman) e.a.
Fotografie: Jannes Linders

Villa Park in the City
Het Chabot Museum en de omgeving van de museumparkvilla's

Vormgeving: Ben Laloua / Didier Pascal ism Marius Hofsteden, Gebonden, Geïllustreerd (kleur), 124 pagina's, 20 x 26 cm
Nederlands/Engelse editie, ISBN 978-90-5662-651-8, € 24,50
September 2009

Verschijnt ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het Chabot Museum in november 2008

I.s.m. Chabot Museum, Rotterdam

Het Chabot Museum in Rotterdam is sinds 1993 gevestigd in een monument van het Nieuwe Bouwen. De witte hoekvilla aan het Museumpark is een ontwerp uit 1938 van de architecten Baas en Stokla. Kenmerkend voor het huis zijn de lichte ruimten, de openheid naar de tuin en het unieke zichtVilla Park in the City op de omgeving van het Museumpark. Baas was, voor hij zich als zelfstandig architect vestigde, werkzaam voor architectenbureau Brinkman
& Van der Vlugt, dat internationale bekendheid verwierf met ontwerpen voor de naburige villa’s, museumwoning Huis Sonneveld en huis Bouvé, de Van Nellefabriek en het Feijenoord Stadion in Rotterdam. In 2000 werd het Chabot Museum een rijksmonument.

Het Chabot Museum beheert een van de belangrijkste collecties van de schilder en beeldhouwer Henk Chabot (1894-1949), een Hollandse expressionist. Ook wordt er werk verzameld van Chabots tijdgenoten. Uitgaande van deze collectie wordt een dynamisch internationaal tentoonstellingsbeleid gevoerd.

Dit boek brengt de architectuur, de restauratie, de collectie en het museale beleid van het Chabot Museum in beeld.

Een verleidelijke visuele ontdekkingsreis door het gebied rondom het Chabot Museum aan de hand van foto’s van de Rotterdamse fotograaf Jannes Linders voert langs het ensemble van witte villa’s waarvan het Chabot Museum deel uitmaakt.

> Bestel nu bij NAi Boekverkopers




Burgemeester Aboutaleb ontvangt het eerste exemplaar van Villa Park in the City uit handen van Wytze Patijn
foto: Jannes Linders

NAi Uitgevers Postbus 21927, 3001 AX Rotterdam
Mauritsweg 23, 3012 JR Rotterdam
Tel: 010 - 20 10 133, Fax: 010 - 20 10 130
info@naipublishers.nl